Oprogramowanie, które pomoże zorganizować dane

Jeśli w Twojej firmie różne dane są zbierane w nieuporządkowany sposób w różnych usługach czy dokumentach, prędzej czy później może to prowadzić do utraty danych oraz wydłużenia czasu ich wyszukiwania. W każdej działalności istnieje systematyczność, a z perspektywy dłuższego okresu czasu, wyszukiwanie danych i ich reorganizacja mogą zajmować niesamowicie dużo czasu, co jest równoważne z wynagrodzeniem, które zostało wypłacone pracownikowi. Krótko mówiąc, czas użyty w ten sposób jest absolutnie nieefektywny i kosztowny.

Drugim, nie mniej ważnym zagadnieniem przy pracy z danymi jest rozdzielanie dostępu do danych, kiedy tylko jedna grupa użytkowników systemu może mieć dostęp do określonych danych, a inna grupa użytkowników do innych. Na przykład, według logiki najprostszej struktury odpowiedzialności w systemie istnieje kilka typów użytkowników:

-Gość - użytkownik, który otrzymał tymczasowy dostęp do określonych danych i w systemie widzi tylko te dane, do których ma dostęp. -Pracownik - użytkownik, który systematycznie ma dostęp do danych systemu, ale również jest ograniczony działem, w którym pracuje, lub tylko danymi, które sam dodał. -Menedżer - użytkownik systemu, który ma systematyczny dostęp do danych, które sam dodał oraz do danych pracowników, za których pracę jest odpowiedzialny. -Administrator - użytkownik, który widzi wszystkich w systemie i może przyznawać dostępy oraz zmieniać role w systemie lub usuwać dostęp.

Te rozdzielenia dostępu są najprostsze i stanowią podstawę dla każdej systemu oraz dobrze zorganizowanej struktury danych i dostępu do danych w firmie. Istnieje wiele innych kryteriów rozdzielania dostępu, na przykład według projektów, działów, do których należą konkretni pracownicy, i tak dalej.

Obecnie istnieje bardzo wiele oprogramowania, które można wykorzystywać w ramach pakietu za opłatą w modelu SaaS (Software-as-a-Service), co oznacza, że korzystasz z systemu w ramach konkretnego pakietu do momentu, gdy za niego płacisz. Jeśli zwiększa się ilość danych, zwiększa się również opłata, tak samo jak dostęp do funkcjonalności.

-Plus takiego rozwiązania jest taki, że z najmniejszą inwestycją na początku otrzymujesz w pełni gotowe do użycia oprogramowanie z serwisem wsparcia i instruktażem dla nowych użytkowników systemu. -Minus polega na tym, że nie masz wpływu na funkcjonalność systemu i nie możesz jej rozszerzyć pod własne potrzeby, a za każdą akcję poza pakietem trzeba będzie dodatkowo płacić. Na przykład, jeśli zechcesz przenieść dane do innego systemu, zwykle nie można wymieniać danych z serwisem, którego nie ma w pakiecie.

Jeśli Twoja działalność ma wiele niuansów i specyficznej niestandardowej logiki, warto zainwestować w oprogramowanie stworzone na zamówienie specjalnie dla Twojego biznesu. Nasz zespół może przeanalizować, zaprojektować i uruchomić projekt uwzględniając najdrobniejsze szczegóły, ponieważ w szczegółach zawsze tkwi istota.

Najbardziej efektywnym i prostym rozwiązaniem jest aplikacja webowa, która działa na serwerze i jako użytkownik masz do niej dostęp przez interfejs dowolnej przeglądarki na telefonie, komputerze czy innych urządzeniach obsługujących przeglądarkę internetową. Przykładem takiej aplikacji jest nasz podstawowy ERP, który zawiera:

-Użytkowników posiadających kilka pól z danymi, takimi jak e-mail, imię i nazwisko, numer telefonu i inne. Użytkownicy są podzieleni na role, a każda rola ma swoje ograniczenia dostępu. Użytkownik zawsze należy do projektu, w ramach którego pracuje i na podstawie którego również otrzymuje dostęp. Jest to podstawowa struktura systemu, która w większości przypadków będzie odpowiednia, ale jeśli musi być inaczej, projekt można stworzyć od zera, w pełni dostosowany do potrzeb biznesu.

Przykładowy ERP system na zamówienie Warszawa

-Zmiana kolorów motywu interfejsu: System może być w jasnej wersji, ale jak zawsze przy tworzeniu systemu na zamówienie, może być w kolorach odpowiednich dla Twojej firmy.

Przykładowy system ERP na zamówienie w jasnych kolorach

Taki bazowy system może być rozbudowana o dodatkowe moduły, takie jak zadania z powiadomieniami na e-mail czy Telegram, albo moduł z klientami i etapami, na których znajdują się klienci (leady) z autopowiadomieniami na e-mail oraz możliwością zapisu dodatkowych informacji o klientach, co funkcjonalnie przypomina system CRM (customer relationship management).

Tworzenie systemów na zamówienie Warszawa

Systemy tego typu mogą być bardzo przydatne i mieć szerokie zastosowanie. Jeśli artykuł był interesujący, zapraszamy do kontaktu z firmą Evory Development: [email protected]. Możemy wycenić projekt za darmo, więc nie wahaj się zadzwonić: +48 791 759 921.